A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ланчинська гімназія Ланчинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Історія Ланчинської гімназії

1999

Вересень… Стежка до школи…

Щороку нею тисячі школярів прямують здобувати освіту. Хтось упевнено й радісно, бо вже дев’ятий рік; хтось насторожено й цікаво, бо вперше.

Школа з навстіж відчиненими дверима стоголосим дзвінком закликає дітвору за парти. В класах світло й чисто, тепло й затишно. «Вчіться, набирайтеся знань, досвіду, умінь», - ніби промовляють шкільні стіни, які мають свою історію. Адже, школа, як і людина, має не тільки історію, а й душу, безмежну, щиру, чуйну. А душа її – то учнівський й педагогічний колективи, різноманітні, креативні.

20 років! Це зовсім небагато. Як перлина до перлини на вишуканому намисті, так рік за роком нанизані на нитку життя сторінки нашої школи – Ланчинської гімназії Ланчинської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

1 вересня 1999 року зустріло учнівський і вчительський колективи тодішньої ще Ланчинської загальноосвітньої школи I-II ступенів проливним дощем. Незважаючи на примхи погоди, 19 класних колективів (477 учнів) та 44 педагогічні працівники вишикувались на урочисту лінійку, присвячену Першому дзвонику та відкриттю школи.

Учнів, вчителів, батьків, гостей свята вітали директор школи Яремин Михайло Михайлович, який очолював її з вересня 1999р. по лютий 2003р.; заступник директора школи Данилюк Юстина Василівна, що працювала на цій посаді з вересня 1999р. по серпень 2013р. 

Селищний голова Іванюк Михайло Михайлович,з ініаціативи якого було реорганізовано Ланчинську ЗОШ I-III ст.навчання в якій проводилось у дві зміни. Щоб полегшити навчання дітей і роботу педагогів, виконкомом селищної ради було вирішено створити ще одну школу (дев’ятирічну).

Та дощовий день не зіпсував святкового настрою. 48 дев’ятикласників впевнено рушили до своїх класів, а за ними потягнулися й інші. На той час відремонтованими були два корпуси. В першому здобували знання учні 5 – 9 класів, знаходився кабінет директора, учительська кімната, кабінет секретаря – діловода.

Другий корпус відчинив двері для початкових класів (1 – 4кл.)., також виділено приміщення для шкільної бібліотеки. Звичайно, що не відразу достатньою була матеріально – технічна база школи, але завдяки старанням дирекції, вчителів, технічно – обслуговуючого персоналу (на 1999р. їх було 10), селищної ради, батьків, громади Ланчина змінювалось обличчя школи. Вчительський колектив працював над благоустроєм. Уже навесні була зроблена огорожа, розбиті клумби,до невпізнаностізмінилися класні кімнати.

У повсякденних клопотах, щоденному навчанні пройшов перший навчальний рік. Випуск 2000 року налічував 48 учнів, з яких 7 одержали свідоцтво з відзнакою. До речі, перша випускниця Ланчинської ЗОШ I – II ст. Білоус (Андрушко) Ірина Михайлівна працює тут вчителем історії та правознавства.

Школа сьогодні – це якісна освіта, нетрадиційні форми проведення уроків, інноваційні педагогічні та здоров’язберігаючі технології, різноманітні методи навчання. Тому проблемним питання навчального закладу є удосконалення змісту, форм, методів, засобів навчання та виховання як фактору цілісного формування особистості:національносвідомої, всебічно-розвинутої та фізично-здорової.Саме над цим і працюють педагогічні працівники гімназії. 

Вчителі забезпечують формування ключових компетентностей(вільне володіння державною мовою, математична компетентність, інноваційність, екологічнакомпетентність, інформаційно – комунікаційна компетентність, громадянські та соціальні компетентності, культурна компетентність, підприємливість та фінансова грамотність), виконують накази МОН України, постанови КМУ, закон України «Про освіту», підвищують кваліфікацію в ІППО. І все це спрямоване на учня, бо без нього не існувало б школи. Тому й оновлюється матеріально – технічна база. В даний час у гімназії є два кабінети інформатики (для 1 – 4 кл. та 5 – 9 кл.).

У 2013 році булооблаштовано й відкрито майданчик зі штучним покриттям.

В серпні 2017 р. запрацювала шкільна їдальня на 60 місць.

Покращити фізичну підготовку допомагають тренажери, встановлені на спортивному майданчику.

Сміливішають люди. Та школа – це завжди той поріг, де вчаться покоління, де починаються нові дороги, де завжди можна повернутися в юність. Школа -надзвичайно важливе місце для формування свідогляду і розвитку сучасної людини, яка готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності,трудової діяльності та громадянської активності.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень